Pro cestu se musíte rozhodnout

Jsem MULTIPOTENCIÁLKA  - zajímá mě více témat

Lektorka, autorka, majitelka značky Kidedu, iniciátorka, realizátorka, tvůrčí duše. Bývalá a možná i budoucí zpěvačka:-) Miluji hory a snažím se pochopit Crohnovu nemoc

KDO JSEM

Jsem to já, bez škatulek, titulů a hierarchie.  Dělám to, čím žiju, učím to, co funguje, a tvořím to, co potřebuji. Více o mně

Stavitelka projektů

Řízení projektů mě natolik pohltilo, že jsem vytvořila své vlastní. Umím projekty organizovat, iniciovat, postavit a vést. Pomůžu s tím i vám.

Lektorka

Hravě, zábavně, v souvislostech představím faktory ovlivňující naši kondici, náladu, schopnosti, zdraví. Navedu vás na cestu bez stresu.

Autorka didakt. pomůckoher

Smysluplné didaktické hry Kidedu a workshopy pro spokojené děti, rodiče i učitele - emoce, dovednosti pro budoucnost, svoboda a zodpovědnost.

JAK JSEM SE K TOMU DOSTALA

Od učitelství k řízení projektů, lektorování a tvorbě vlastní značky.

Od sladkých koblih k vyladěným barevným talířům.

Od diagnózy Crohnova nemoc k zásadním rozhodnutím a změnám.

  • studium germanistiky, hudebky, pedagogiky a psychologie
  • studium a praxe na Univerzitě v rakouském Grazu
  • práce pro zahraniční klienty na pozicích podpory prodeje
  • projektový management a externí projekty pro klienty velké i malé (např. T-Mobile, Coca Cola, město Kopřivnice)
  • zahraniční obchod a zkušenosti s výrobou, logistikou, nákupem
  • vzdělávání v oblasti marketingu, online prodeje, digitálních technologií a inovací
  • založení rodiny - největší krok a projekt života
  • externí iniciace a řízení projektu pro Město Kopřivnice
  • vymyšlení a realizace měsíční pop up expozice Sdílko.cz a iniciativa pro život na veřejných prostranstvích měst
  • iniciace a realizace vlastních projektů (Kidedu,Restart, lektorování)

K lektorování a jídelnímu koučingu jsem se dostala v roce 2016, kdy jsme s maminkami iniciovaly Foodrestart pro školky a školy.

Vedla jsem kurzy pro rodičovská centra, personál škol, rodiče, veřejnost, přidaly se první firmy.

Neustále se vzdělávám.

Zahajuji spolupráci s partnery pro výzkum v oblastech mikrobiomu, spánku, práce mozku, udržitelnosti krajiny (AV ČR, Spánková laboratoř, KPZ, AMPI).

Jídla pro děti
Jídlo ve školách
Štěpánka Vontrobová

MŮJ PŘÍBĚH

Připadala jsem si ztracená, blbá, vyhořelá. Pak jsem se ROZHODLA a začala věci měnit. STOJÍM NA VLASTNÍCH NOHOU.

VELKÁ ZMĚNA a MÝCH 7 DOPORUČENÍ

1. KDYŽ TO PŘIJMEŠ, ZAČNE TO FUNGOVAT

2007 - diagnóza Crohn a nutnost změn. Měním chlapa, město, jdu do věcí více po hlavě a makám na sobě. 2011 nemoc je stabilní, pár vyšetření a chceme miminko. Je mi neskutečně blbě, končím na nemocenské, když bliju, tak se chechtám, tenhle diskomfort totiž ráda přijímám. Stejně jako porodní bolesti. Aha, učím se přijímat a nebojovat. Světe, div se, ono to jde líp. Se vším.

2. JÍDLO NENÍ VĚDA, STAČÍ SELSKÝ ROZUM A HLEDÁNÍ ŘEŠENÍ 

V aktuní fázi Crohnovi nemoci musíte podle doktorů držet "bezezbytkovou" - já tomu říkám rohlíkovo knedlíkovou dietu. Nic zdravého. Střeva prostě potřebujou netrávit a nebýt drážděné. Jenže další aspekty, jak tímhle moukovým tsunami nakrmit mikrobiom a dostat do těla živiny, obzvláště, když vím, že zánět je důsledek, kromě dalšího, také rohlíkovo knedlíkové diety.

A tak zkouším - vegan, makrobiotika, law carb. U všeho je něco fajn a něco šílené. Pak mi to docvákává. Klidně si teď dám čokoládový dort i kachnu s knedlíkem. Většinu dní však koukám na to, co spaluje můj motor.

Není potřeba jít do extrémů, všechny tyhle směry mají dost společných rysů.

A přesně o tom se bavíme na přednáškách a workshopech.

3. KAŽDÝ Z NÁS MŮŽE DĚLAT TO, CO OPRAVDU CHCE

Rodičovská je nejlepší doba, kdy žena začne objevovat samu sebe, své potřeby. U nočního kojení rozjímá nad smyslem života a po pár měsících jí dojde, že péče o děti asi nebude vrchol bytí. Jenže není to ani práce na heslo. Chybí mi tvoření. Pouštím se po večerech do vlastních projektů. Podnikatelská soutěž pro město, koncept a realizace měsíční pop up výstavy v ulici Sdílko. S dítětem pak didaktická hra Kidedu Můj den. Organizujeme Restaurant Days a s mamkama spouštíme iniciativu Foodrestart. Najednou jsou tu konference, rozhovory pro televizi, články a svět "těch druhých".  Jsem těhotná podruhé a Amálka se hlásí o slovo moc brzy. Nemocnice, rizikovka a nakonce císařský řez.  Znám sebe i ji, měla jsem zpomalit. Můj život chci vést v tempu a výkonu, stále neumím zpomalit.  Předávám vše manželovi a zvládne to beze mě. Odpočívám. Nové zjištění:

4. ODPOČÍVAT JE NUTNÉ - PŘÍMO ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÉ. 

Můžu si dovolit odpočívat a lenošit? Jo,  svět se nepřestane točit a nikdo kvůli tomu neumře. Jen s dětmi je to o chlup, no možná o celý kožich náročnější. Nikdy nevíte, co bude za pár minut, nemůžete plánovat. Možná máte taky pocit, že nic neumíte, jenže to není důvod skládat zbraně. Doba je šíleně rychlá a udržet tempo je sebevražedné. Chvílemi podléhám skepsi - nestíhám, ty druhé mají náskok, babičky na hlídání, větší základnu, manželovy peníze. Opět se stavím na nohy. V kase je málo peněz a brečení mi je nevydělá. Přijímám to. Dávám si cíle a i přes celodenní přítomnost dětí hledám cesty. 

5. ODSTRAŇUJI VNITŘNÍ BLOKY A ROZŠIŘUJI SVOU ZÓNU BEZPEČÍ

KDyž si s něčím nevíte rady, jděte dovnitř sebe. Kineziologie, Reiki, RUŠ - metody, které mě dovedly k tomu, porozumět si, ale nic a nikdo to za vás nevyřeší. Vše máme ve svých rukou. Vždy jsem ráda cestovala. A cestujeme i s dětmi. Na začátku 2019 chci odjet na více týdnů pryč, i s dětmi - poprvé a jinak. Ukázat jim svět a obyčejné životy, překonat své vnitřní bloky a strachy z neznáma.

Jedeme gaučový trip, spíme u neznámých lidí, zadarmo, za práci, bavíme se, překonáváme květnovou sněhovou nadílku ve švýcarských horách, spíme v rozestavěném baráku bez topení když venku padá sníh, sdílíme záchod s dalšími rodinami, zaháníme krávy, tajeme v jarní Provence a dělíme se o croissanty, nahlížíme do života normálních lidí, jíme čerstvé ryby a chřest, cákáme se ve studeném moři, navštívíme desítky hřišť a prožíváme kouzla okamžiků. Pracujeme na cestách. Vyčerpaní přijíždíme domů. 5 týdnů full time na cestách s dětmi je dobrá škola. Více píšu zde.

6. NAŠE SÍLA JE Z TOHO, ČÍM KRMÍME SEBE A SVOU DUŠI

Často se setkávám s názory, že hlavní je jídlo nebo že vše je v hlavě. Nikdo to zatím neví, nikdo vám to nerozsekne. Podstatné je krmit sebe i svou hlavu tím, co skutečně potřebujeme. 

7. CO BYLO, TO JE DĚJEPIS

Jděte dál, nezůstávejte trčet, měňte sebe, změníte i okolí a hledejte to, co je ve Vás. Možná na to přijdete později, možná už za pár dní. Každá změna vyžaduje, abyste na ni byli opravdu připraveni. Inspirujte se a dělejte malé kroky směrem k těm větším.